The MDF stationary dust collectors

The MDF stationary dust collector is an economic and quick solution when a new machine needs to be connected to an independent dedusting installation. Our MDF stationary dust collectors are highly efficient and easy

Odpylacze typu MDF to TANIE rozwiązanie na szybkie podłączenie zarówno istniejącej jak i nowej obrabiarki do samodzielnej instalacji odpylającej. Oszczędzając czas oraz fundusze, w łatwy i bardzo skuteczny sposób można odpylić nawet bardzo wymagające maszyny stolarskie, takie jak: szlifierki szerokotaśmowe, okleiniarki, piły panelowe, centra obróbcze i wiele innych.

Standardowe odpylacze mają wbudowany wentylator wyciągowy o wydajności od 1500 do 8000 m3/h. Odpylacze MDF dostępne są w rozbudowanych wersjach, dzięki czemu można osiągnąć jeszcze więcej możliwości.

Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-1 2,2kW
/przykład z opróżnianiem do worka plastikowego/
Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-2 3,0kW
/przykład opróżniania poprzez celkowy zawór obrotowy – śluzę/
Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-3 7,5kW
/przykład z opróżnianiem do pojemników kubłowych/

TYP MDF-1

Odpylacz filtracyjny MDF-1 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 2,2 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-1 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-1 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
12W20002,21500-3500
9S15002,21500-3500

TYP MDF-2

Odpylacz filtracyjny MDF-2 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 4,0 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-2 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-2 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
24W20004,02500-5500
16S15004,02500-5500

TYP MDF-3

Odpylacz filtracyjny MDF-3 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 7,5 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-3 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-3 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
36W20007,53500-8000
27S15007,53500-8000