Zbiornik na trociny – zbiorniki buforowe UBD z systemem opróżniającym

Magazynowanie materiałów sypkich jest wykorzystywane do buforowania pomiędzy różnymi etapami ich przetwarzania lub regulowania procesu wsypu. Zbiorniki na trociny naszej produkcji można instalować bezpośrednio pod wysypem z odpylaczy filtracyjnych, cyklonów czy dużych silosów.

Zbiornik buforowy UBD o pojemności ok. 7 m3 jest wyposażony w transporter ślimakowy znajdujący się w dnie leja. W zbiorniku można gromadzić materiał podczas normalnej pracy instalacji/linii produkcyjnej czy odpylającej bez konieczności jednoczesnej pracy wentylatora transportowego. Wentylator transportowy zostaje uruchamiany dopiero po napełnieniu zbiornika i jest włączany tylko na czas opróżniania zbiornika. Dzięki takiemu rozwiązaniu można znacznie obniżyć koszty eksploatacyjne pracujących urządzeń i obniżyć rachunki za prąd. Opróżnianie zbiornika następuje automatycznie – dzięki czujnikowi napełnienia jest uruchamiany podajnik ślimakowy, który opróżnia zbiornik z nagromadzonego w nim materiału.

Zbiornik do trocin – specyfikacja i zastosowanie

Proponowane przez nas zbiorniki do trocin powstają przy użyciu najwyższej jakości materiałów, co sprawia, że są wytrzymałe, wydajne, a przy tym energooszczędne. Korzystamy wyłącznie z wysokogatunkowej blachy oraz ocynkowanych elementów łączeniowych – zapewniając odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Nasze zbiorniki na trociny są z powodzeniem wykorzystywane przez zakłady z różnych gałęzi przemysłu – w szczególności przez:

• tartaki,
• zakłady meblarskie,
• przemysł paleciarski,
• recykling,
• przemysł papierniczy,
• produkcja pelletu,
• przetwórstwo tworzyw sztucznych.

Jeżeli zależy Państwu na skutecznym magazynowaniu trocin i odpadów, zapraszamy do kontaktu. Dostarczamy zbiorniki na trociny o wymiarach i parametrach dostosowanych do indywidualnych wymagań zakładów produkcyjnych.