Urządzenia filtracyjne dla branży drzewnej

Jesteśmy producentem i dystrybutorem urządzeń filtracyjnych i odpylających dla branży drzewnej, meblarskiej i papierniczej. Nasze urządzenia stosowane są w zakładach stolarskich, fabrykach mebli, tartakach i innych miejscach, gdzie wskutek obróbki drewna i materiałów pochodnych powstaje dużo pyłów, trocin i innych odpadów, które trzeba odciągnąć oraz zagospodarować.

Skuteczne odpylanie służy bezpieczeństwu i higienie pracy, zmniejsza zagrożenie pożarowe, chroni ludzi i środowisko, a sam proces produkcyjny czyni sprawniejszym i bardziej efektywnym. Oferujemy rozwiązania, które zmniejszą emisję pyłu podczas takich operacji jak obróbka CNC, cięcie, formowanie, frezowanie, toczenie, szlifowanie, polerowanie i czyszczenie.

Nasze produkty sprawdzają się zarówno w większych, jak i mniejszych zakładach przemysłu drzewnego.

Odciągi do trocin i pyłów

Jednym z proponowanych przez nas rozwiązań dla branży drzewnej są odciągi do trocin i pyłów charakterystycznych dla obróbki drewna, płyt MDF i podobnych materiałów. Do tej grupy produktów zaliczamy między innymi wentylatory odciągowe z oznakowaniem „Ex”, które mogą być montowane w instalacjach, gdzie istnieje ryzyko zagrożenia wybuchem. Oferujemy trzy typy wentylatorów do wyciągu trocin różniące się od siebie wydajnością.

Odpylanie trocin i pyłów

Specjalizujemy się w produkcji odpylaczy przeznaczonych dla branży drzewnej i meblarskiej. Są to urządzenia służące do odpylania trocin i pyłów. Produkujemy niezawodne workowe odpylacze filtracyjne – ODP, JET, ODP-Mini i MDF. Różnią się one parametrami, konstrukcją i zastosowaniem. Odpylaczy ODP używa się na zewnątrz, a stroną roboczą worków filtracyjnych jest ich wewnętrzna strona. Funkcję systemu czyszczenia worków filtracyjnych pełnią wentylatory regeneracyjne, co jest rozwiązaniem energooszczędnym.

W odpylaczach typu JET czyszczenie worków następuje za pomocą sprężonego powietrza.

W branży drzewnej można wykorzystywać także stacjonarne odpylacze MDF, zwane też wyciągami stolarskimi. Jest to niedrogie, a jednocześnie wydajne urządzenie. Dostępne jest w trzech wariantach z silnikami o zróżnicowanej mocy.

Kolejnym rozwiązaniem dostosowanym do potrzeb przemysłu drzewnego są cyklony odpylające – zbiorniki w kształcie stożka do mechanicznego oddzielania gazów i pyłów od powietrza. Mogą funkcjonować zarówno jako samodzielna instalacja odpylająca, jak i wstępny separator.

Inne rozwiązania dla branży drzewnej

Oferujemy nie tylko odpylacze, ale również szereg innych niezwykle praktycznych rozwiązań dla branży drzewnej. Silosy do trocin i na inną biomasę przeznaczone są do magazynowania końcowych produktów procesu odpylania, a transportery ślimakowe to integralne elementy odpylaczy.

U nas można ponadto zamówić następujące urządzenia dla branży drzewnej:

  • zawory obrotowe – czyli śluzy służące do opróżniania lub podawania materiału pomiędzy dwoma elementami danej instalacji np. spod silosu do przenośnika ślimakowego. Nasze zawory obrotowe są systemami ochronnymi ATEX izolującymi wybuchy. Śluza zabezpiecza instalację przed przedostaniem się ciśnienia wybuchu do innych części instalacji zgodnie z wytycznymi dyrektywy ATEX;
  • stoły szlifierskie – stoły przeznaczone do warsztatów stolarskich, zapewniające skuteczne odciąganie pyłów powstających podczas prac szlifierskich, polerowania czy innych robót wykańczających, które generują pył;
  • ściany lakiernicze – wychwytujące mgły i opary tworzące się w trakcie nakładania farb, klejów i lakierów;
  • systemy załadowcze do kontenerów: system dokowania i system rozgarniający – umożliwiają załadunek materiałów sypkich do kontenera, w tym również wiórów i trocin pochodzących z procesów produkcyjnych w przemyśle drzewnym.