Węże odciągowe

Trociny i inne materiały sypkie to cząsteczki charakteryzujące się wysoką twardością – przy wysokich prędkościach wytwarzanych przez instalację odpylającą mogą wytwarzać niszczące tarcie. Dlatego do ich przesyłu wykorzystuje się specjalne węże odciągowe. Co warto o nich wiedzieć?

Charakterystyka węży odciągowych

Do produkcji naszych węży odciągowych wykorzystujemy wysokiej jakości poliuretan poliestrowy. Materiał ten odznacza się bardzo dużą odpornością na ścieranie. Dla porównania: jest on kilkukrotnie bardziej odporny niż guma trudnościeralna i nawet sto razy bardziej wytrzymały od PCV. Węże odciągowe zbudowane są na bazie spirali ze sprężynowego drutu stalowego pokrytego warstwą miedzi – rura poliuretanowa stanowi zewnętrzną powłokę węża. W skład naszego asortymentu wchodzą węże w wielu wariantach, różniących się między innymi średnicą oraz dopuszczalną temperaturą pracy. Węże znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle drzewnym i meblarskim. Mogą być również używane do odprowadzania mgieł olejowych oraz oparów różnego rodzaju związków chemicznych.

Ważne jest uziemienie

Tarcie powstające podczas transportowania zanieczyszczeń może powodować powstawanie ładunków statycznych. Te z kolei mogą doprowadzić do zapalenia się cząsteczek wewnątrz węża. Dlatego bardzo istotne jest, żeby spirala wewnątrz węża została uziemiona w celu odprowadzenia gromadzących się ładunków.