Stacjonarne odpylacze MDF

Odpylacze typu MDF to TANIE rozwiązanie na szybkie podłączenie zarówno istniejącej jak i nowej obrabiarki do samodzielnej instalacji odpylającej.

Stacjonarne odpylacze MDF to rozwiązanie stosowane w branżach związanych z obróbką drewna, między innymi w zakładach meblarskich. Dzięki nim można przy niewielkim nakładzie finansowym stworzyć wydajną instalację odpylającą współpracującą z maszynami stolarskimi, takimi jak szlifierki, piły i inne.

Typy odpylaczy

W ofercie mamy wyciągi stolarskie w trzech wariantach:

  • TYP MDF–1 – wyposażony jest w silnik o mocy 2,2 kW. Wydajność urządzenia wynosi od 1500 do 3500 m3/h
  • TYP MDF-2 – wyposażony jest w silnik o mocy 4,0 kW. Wydajność urządzenia wynosi od 2500 do 5500 m3/h
  • TYP MDF-3 – wyposażony jest w silnik o mocy 7,5 kW. Wydajność urządzenia wynosi od 3500 do 8000 m3/h

We wszystkich wariantach urządzenie jest wyposażone w worki z antystatycznej włókniny poliestrowej odpowiedzialne za zatrzymanie pyłów.

Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-1 2,2kW
/przykład z opróżnianiem do worka plastikowego/
Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-2 4,0kW
/przykład opróżniania poprzez celkowy zawór obrotowy – śluzę/
Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-3 7,5kW
/przykład z opróżnianiem do pojemników kubłowych/

Czyszczenie i zastosowanie odpylaczy

Wszystkie odpylacze MDF wyposażone są standardowo w mechanizm czyszczący worki filtracyjne.

Odpylacze MDF mogą być stosowane zarówno do pojedynczych urządzeń, jak i zespołów maszyn, które w czasie pracy wytwarzają pył – ważne, żeby produkcja pyłu nie przekraczała maksymalnej wydajności odpylacza. Urządzenia tego typu posiadają otwartą komorę filtracyjną, dlatego powinno się je montować w zamkniętych pomieszczeniach.

TYP MDF-1

Odpylacz filtracyjny MDF-1 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 2,2 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-1 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-1 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
12W20002,21500-3500
9S15002,21500-3500

TYP MDF-2

Odpylacz filtracyjny MDF-2 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 4,0 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-2 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-2 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
24W20004,02500-5500
16S15004,02500-5500

TYP MDF-3

Odpylacz filtracyjny MDF-3 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 7,5 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-3 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-3 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
36W20007,53500-8000
27S15007,53500-8000