Odpylacze stacjonarne typu MDF

Odpylacze typu MDF to TANIE rozwiązanie na szybkie podłączenie zarówno istniejącej jak i nowej obrabiarki do samodzielnej instalacji odpylającej.

Odpylacze typu MDF to TANIE rozwiązanie na szybkie podłączenie zarówno istniejącej jak i nowej obrabiarki do samodzielnej instalacji odpylającej. Oszczędzając czas oraz fundusze, w łatwy i bardzo skuteczny sposób można odpylić nawet bardzo wymagające maszyny stolarskie, takie jak: szlifierki szerokotaśmowe, okleiniarki, piły panelowe, centra obróbcze i wiele innych.

Standardowe odpylacze mają wbudowany wentylator wyciągowy o wydajności od 1500 do 8000 m3/h. Odpylacze MDF dostępne są w rozbudowanych wersjach, dzięki czemu można osiągnąć jeszcze więcej możliwości.

Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-1 2,2kW
/przykład z opróżnianiem do worka plastikowego/
Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-2 4,0kW
/przykład opróżniania poprzez celkowy zawór obrotowy – śluzę/
Stacjonarny odciąg trocin dla maszyn CNC
MDF-3 7,5kW
/przykład z opróżnianiem do pojemników kubłowych/

TYP MDF-1

Odpylacz filtracyjny MDF-1 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 2,2 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-1 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-1 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
12W20002,21500-3500
9S15002,21500-3500

TYP MDF-2

Odpylacz filtracyjny MDF-2 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 4,0 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-2 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-2 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
24W20004,02500-5500
16S15004,02500-5500

TYP MDF-3

Odpylacz filtracyjny MDF-3 jest nadciśnieniowym odpylaczem zaprojektowanym do ciągłego oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego (obróbka drewna, przemiał tworzyw sztucznych, pył z obróbki papieru, itp.) i wyposażony jest standardowo w odciąg z silnikiem 7,5 kW. Za zatrzymanie frakcji stałej odpowiadają worki wykonane z włókniny poliestrowej antystatycznej. Odpylacz typu MDF-3 jest dostępny w dwóch wariantach, tj. z workami filtracyjnymi o długości 2000 mm i o długości 1500 mm. Urządzenie standardowo posiada wbudowany mechanizmem czyszczący, który służy do oczyszczanie worków filtracyjnych. Odpylacz MDF-3 z racji posiadania otwartej komory filtracyjnej dedykowany jest do pracy wewnątrz hali/pomieszczenia. Odciąg może współpracować z jedną maszyną lub zespołem maszyn, pamiętając o tym by nie przekroczyć maksymalnej wydajności odpylacza.

TypWysokość worków filtracyjnych [mm]Moc wentylatora odciągowego [kW]Wydajność [m3/h]
36W20007,53500-8000
27S15007,53500-8000