Systemy rur

Zajmujemy się produkcją i sprzedażą elementów rurowych o przekroju kołowym i prostokątnym. Są one wykonane są z certyfikowanej, wysokiej jakości blachy ocynkowanej o standardowej grubości od 0,75 mm do 0,90 mm. Oferujemy również elementy rurowe w wykonaniu specjalnym. Na życzenie klienta możemy je wykonać z blachy ocynkowanej o grubości 1,25 mm. Są one często stosowane w branżach, w których występuje podwyższone ryzyko ich szybszej eksploatacji z powodu uszkodzeń mechanicznych czy ściernych.

Dostępne średnice: Ø80 – Ø1000.

PODSTAWOWE WYMIARY – BLACHA OCYNKOWANA

Średnica [mm]Grubość blachy – standard [mm]Dostępne długości [m]
80-3500,750.5 – 1.0 – 1.25 – 1.5 – 2.0
400-10000,900.5 – 1.0 – 1.25 – 1.5 – 2.0

Systemy rur do odciągu trocin, wiórów i pyłów – od projektu po realizację

Pomagamy na wszystkich etapach świadczonej usługi związanej z systemami rur do odciągu trocin, wiórów i pyłów – od projektu po realizację.

Są one niezbędnymi elementem instalacji odpylających, którymi transportowane są materiały odpadowe, a więc właśnie pył, trociny lub wióry powstające w trakcie procesów obróbczych drewna, tworzyw sztucznych, gumy itd.

Rury stalowe do odciągu trocin, pył i wiórów – doradztwo, projekty, montaż

Prowadzimy sprzedaż stalowych rur oraz elementów rurowych z blachy ocynkowanej i węglowej malowanej natryskowo. Zapewniamy doradztwo, projektowanie oraz montaż nawet bardzo skomplikowanych systemów orurowania.

Elementy rurowe o przekroju kołowym standardowo zakończone są przeżłobieniami/falcami, które umożliwiają łatwy i szybki montaż za pomocą szybko-złączek, opasek lub kołnierzy. Wypracowany przez nas system montażu pozwala w bardzo prosty sposób rozbudować lub zmodernizować instalację przy minimalnym nakładzie dodatkowych kosztów, ponieważ stosowanych kształtek można używać wielokrotnie.

Rury do wyciągu trocin o różnych rozmiarach

Oferujemy rury do wyciągu trocin o różnych rozmiarach, średnicy i grubości. Dzięki temu na życzenie klienta jesteśmy w stanie dopasować do jego instalacji rury o konkretnych wymiarach. Ich konstrukcja jest gwarantem wytrzymałości, odporności na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Sprzedawane przez nas rury mogą być używane przez wiele długich lat.

Mogą Państwo u nas zakupić zarówno rury do odciągu trocin czy pyłów, jak i urządzenia oraz systemy odpylające. To rozwiązania,które zapewniają bezpieczeństwo pracownikom i maszynom, usprawniają procesy produkcyjne oraz zwiększają efektywność pracy. Ich używanie w zakładzie pracy eliminuje konieczność częstego sprzątania trocin i pyłów oraz zapobiega zaleganiu tychże wokół maszyn i stanowisk pracy.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o ofercie albo ustalenia warunków zamówienia, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą innych produktów niezbędnych w procesie odpylania.

KOLANA

Sprzedajemy też bardzo wytrzymałe kolana rurowe z blachy ocynkowanej. Kolana to elementy rurowe umożliwiające łączenie rur i kierowanie ich pod różnym kątem. Wraz z prostymi odcinkami rur, trójników, redukcji czy przejść stanowią niezbędne elementy w instalacjach rurowych służących do odciągania zapylonego powietrza. Produkujemy kolana w różnych wymiarach

PODSTAWOWE WYMIARY KOLAN – BLACHA OCYNKOWANA

Średnica [mm]Grubość blachy – standard [mm]Dostępne kąty [º]
80-3500,757,5 – 15 – 30 – 45 – 60 – 90
400-10000,907,5 – 15 – 30 – 45 – 60 – 90

TRÓJNIKI

Produkujemy trójniki w kilku wariantach.

1. Trójniki przelotowe o kącie rozwarcia 45°– w których wymiar A i B są równe, natomiast wymiar C nie może być większy niż (A+B)/2.

2. Trójniki redukcyjne o kącie rozwarcia 45° – w których wymiar A jest większy od wymiaru B, natomiast wymiar C nie może być większy niż (A+B)/2. W przypadku trójników redukcyjnych, wymiary A i B zostają wydłużone o dodatkowy pierścień walcowy (z każdej lub z jednej strony po ok. 50 mm) po to, by można było założyć szerokie opaski łączeniowe. Opaski szerokie są stosowane od średnicy Ø180.

3. Trójniki podwójne o kącie rozwarcia 2×45° – występują zarówno w wersji przelotowej jak i redukcyjnej. Zachodzą tu te same zależności, tzn. wymiar C lub D nie może być większy niż (A+B)/2. Wymiary C i D mogą być różne, przy czym zakłada się, że wymiar C jest zawsze większy od wymiaru D. W przypadku trójników podwójnych redukcyjnych, wymiary A i B zostają wydłużone o dodatkowy pierścień walcowy (z każdej lub z jednej strony po ok. 50 mm) po to, by można było założyć szerokie opaski łączeniowe. Opaski szerokie są stosowane od średnicy Ø180.

4. Trójniki symetryczneo kącie rozwarcia 2×45° – nazywane również trójnikami spodniowymi. Wymiary A, B i C zawsze są równe. W przypadku konieczności zastosowania innych średnic dla wymiarów B i C, standardowo dorabiane są króćce redukcyjne, które odpowiednio zmniejszają rozmiar. L1 = (A/4)x3, L2 = 0,5xL2.

Średnica odnogi [mm]Długość trójka [mm]
80-100300
120-140350
150-180400
200450
225-250500
275-315600
350700
400800
450-500950
5501050
600-6501150
700-7501300
800-8501450
900-9501650
10001700

ZASUWY RĘCZNE I AUTOMATYCZNE

Oferujemy szeroki wybór zasuw. Produkujemy zasuwy ręczne, balansowe oraz zasuwy sterowane pneumatycznie zasuwy sterowane pneumatycznie.

1. Ręczne – stosowane najczęściej. Zakładane są w łatwo dostępnym miejscu dla operatora, zazwyczaj blisko króćca wylotowego z maszyny.

2. Balansowe –stosowane w trudno dostępnych dla operatora miejscach, najczęściej przy centrach obróbczych, Taka zasuwa zostaje montowana wysoko, a do jej operowania służy np. zawieszona wahadłowo linka lub łańcuszek.

3. Sterowane pneumatycznie – najdroższe, ale najbardziej profesjonalne rozwiązanie. Zasuwę można ustawić tak, aby automatycznie załączała się podczas uruchomienia danej maszyny i wyłączała podczas zatrzymania pracy maszyny.

W zależności od rodzaju zasuwy, produkowane są one z różnych grubości blach, począwszy od 0,9 mm do nawet 4 mm.

Zasuwy dostępne są w średnicach: 80 – 800 mm.

Zasuwy wyposażone w sterowanie pneumatyczne posiadają od 1 do 2 siłowników (w zależności od średnicy).

REDUKCJE

Redukcje, w zależności od potrzeb, mogą być wykończone tak, by pasowały do różnych metod montażu: w formie wykończenia gładkiego, pod wąż, opaski, kołnierz. Redukcje wykonujemy standardowo z blachy galwanizowanej 0,9mm. W przypadku większych średnic (od Ø180 mm) oraz specjalnych zakończeń (gładkie, pod wąż lub z kołnierzem), redukcje zostają wydłużone o dodatkowy pierścień walcowy (z każdej lub z jednej strony po ok. 50 mm).

PRZEJŚCIA

Przejścia (dyfuzory) to elementy przejściowe typu rura/prostokąt. W zależności od potrzeb, po stronie okrągłej, przejścia są wykańczane tak, by pasowały do różnych metod montażu: w postaci wykończenia gładkiego, pod wąż, pod opaskę, pod kołnierz. Po stronie prostokątnej przejście standardowo jest wykonane na gładko. Opcjonalnie zostaje założony kołnierz płaski (z otworami lub bez otworów) – według życzeń klienta. Przejścia standardowo wykonujemy z blachy galwanizowanej o grubości 0,9mm.

Produkcja elementów jest wykonywana w przedziale średnic Ø80 – Ø1000.

OPASKI, ZŁĄCZKI, KOŁNIERZE

Opaski wąskie –standardowo oferujemy opaski o średnicach od Ø80 do Ø160, jednak dostępne są również większe – do średnicy Ø500. Opaski wąskie wykonane są z dwóch połówek i łączone są za pomocą dwóch śrub imbusowych M5.

Opaski szerokie – opaski zaciskowe szerokie standardowo wykonywane są w średnicach od Ø180 do Ø800 i łączone za pomocą jednej śruby inbusowej M8.

Kołnierze – kołnierze płaskie produkujemy we wszystkich możliwych rozmiarach mierzonych według średnicy. Kołnierze są skręcane za pomocą śrub i w zależności od wielkości wykonywane są z różnej grubości płaskowników, różnią się tez liczbą i wielkością otworów. Kołnierze mogą być dostarczane w wersji surowej, malowanej lub ocynkowanej.

Dostępne średnice kołnierzy: Ø80 – Ø1000.

UCHWYTY DO RUR

Oferowane przez nas uchwyty do rur wykonywane są z blachy o grubości 2 mm lub 3 mm, w zależności od średnicy. Pozwala on podwiesić rurę pod sufitem lub przymocować ją do ściany. Uchwyt składa się z dwóch elementów skręcanych śrubami, co pozwala na szybki montaż albo demontaż rury.

Produkcja elementów jest wykonywana w przedziale średnic Ø80 – Ø1000.

WĘŻE

Prowadzimy sprzedaż węży do urządzeń filtrujących. Informacje o produkowanych przez nas wężach odciągowych znajdą Państwo w zakładce dedykowanej tym elementom → Węże odciągowe.

PROSTOKĄTNE KANAŁY WENTYLACYJNE

Kanały wentylacyjne o przekroju prostokątnym standardowo są wykonywane z blachy ocynkowanej o grubości od 0,75 mm do 0,90 mm. Kształtki są uzbrojone w specjalne profile łączeniowe typu RAS, dzięki którym montaż jest szybki i wygodny. Dla wzmocnienia połączenia, stosuje się specjalne klamry zaciskowe.

W branży zajmującej się odpylaniem prostokątne kanały wentylacyjne są zazwyczaj używane do wprowadzenia oczyszczonego powietrza z powrotem na halę. Dzięki temu rozwiązaniu w okresie zimowym straty ciepła są dużo mniejsze. Na życzenie zamawiającego, kanały mogą być wykonane w wersji ocieplonej.

W skład kanałów wchodzą: kanały łączeniowe, kanały proste, kolana, klapy lato/zima, kanały wlotowe na halę, itp. Na kanałach powrotu powietrza mogą zostać zainstalowane klapy przeciwpożarowe. Klapy te mają za zadanie odciąć dopływ powietrza do hali. Ich celem jest podanie sygnału do głównej skrzynki sterującej o konieczności wyłączenia wszystkich pracujących urządzeń podczas wykrycia pożaru w instalacji lub urządzeniu odpylającym. Na końcach kanałów mogą być założone dodatkowe rękawy filtracyjne, które mają za zadanie wychwycić najdrobniejsze pozostałości zanieczyszczeń.

POZOSTAŁE ELEMENTY DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

  • okapy;
  • wyrzutnie;
  • daszki;
  • sputniki;
  • kolektory;
  • głowice ssawne;
  • tłumiki hałasu;
  • obrotnice.