Odciągi przemysłowe

Wentylatory odciągowe promieniowe, dzięki różnym parametrom, mogą być wykorzystywane w różnych instalacjach. W naszej ofercie znajdą Państwo wydajne odciągi przemysłowe. W celu utrzymania przepływu (prędkości) zabrudzonego powietrza przez urządzenia filtracyjne, konieczne jest wytworzenie odpowiedniego ciśnienia. Prędkość przepływu powietrza musi być prawidłowo dobrana, czyli w taki sposób, aby nie była ani zbyt niska (wówczas w rurach będzie dochodziło do zalegania pyłu) ani zbyt wysoka (może wtedy prowadzić do zbyt wysokich oporów). Wentylatory odciągowe promieniowe, dzięki różnym parametrom, mogą być wykorzystywane w różnych instalacjach.

Wentylatory odciągowe promieniowe

Produkowane przez nas wentylatory odciągowe promieniowe stanowią nieodłączny element przemysłowych odpylaczy filtracyjnych. Umożliwiają one transport zabrudzonego powietrza od maszyn obróbczych do urządzeń filtrujących i magazynujących. Moc wentylatorów odciągowych promieniowych jest tak dobierana, żeby prędkość przepływu powietrza była właściwa dla danej instalacji. Bierze się wtedy pod uwagę między innymi opory podłączonych urządzeń oraz instalacji rurowej.

Ogólna charakterystyka i zastosowanie wentylatorów odciągowych

W naszej ofercie posiadamy wentylatory odciągowe w kilku wariantach, różniących się wielkością oraz wydajnością. Ich wirniki, w zależności od wariantu, wykonywane są z blachy o grubości od 3 do 5 mm. Podobnie jest w kwestii korpusów – do ich wykonania używamy blachy o grubości od 2 do 5 mm. Stanowią niezbędne wyposażenie odpylaczy przemysłowych i stosowane są w transporcie zanieczyszczonego powietrza zawierającego różnego rodzaju pyły, wióry i trociny itp.

Odciąg pyłów – wentylatory odciągowe z naszej oferty

Oferujemy Państwu trzy typy wentylatorów do odciągu pyłów i trocin, w tym również do pyłów szlifierskich czy dymów spawalniczych. Wentylatory różnią się mocą zastosowanego silnika, co przekłada się na ich wydajność:

  • WTD/225-EX 2,2 kW – wydajność od 1500 do 3500 m3/h
  • WTD/250-EX 4,0 kW – wydajność od 2500 do 5500 m3/h
  • WTD/275-EX 7,5 kW – wydajność od 3500 do 8800 m3/h

Podstawowe parametry wentylatorów transportowych typu FiltroFan.

Wentylatory transportowe FiltroFan

Podstawowe parametry dla wentylatorów transportowych typu FiltroFan

Typ wentylatoraWyposażenie ATEXWydajność
WTD/225-EX 2,2 kW– wirnik otwarty, samoczyszczący,
– miedziany pierścień na wlocie,
– połączenia wyrównawcze,
– silnik Ex,
– drzwiczki inspekcyjne.
1500 m3/h przy 202 mmH2O
3500 m3/h przy 112 mmH2O
WTD/250-EX 4,0 kW– wirnik otwarty, samoczyszczący,
– miedziany pierścień na wlocie,
– połączenia wyrównawcze,
– silnik Ex,
– drzwiczki inspekcyjne.
2500 m3/h przy 253 mmH2O
5500 m3/h przy 115 mmH2O
WTD/275-EX 7,5 kW– wirnik otwarty, samoczyszczący,
– miedziany pierścień na wlocie,
– połączenia wyrównawcze,
– silnik Ex,
– drzwiczki inspekcyjne.
3500 m3/h przy 325 mmH2O
8000 m3/h przy 129 mmH2O

Bezpieczne odciągi przemysłowe

Sprzedajemy w pełni bezpieczne odciągi przemysłowe do pyłów i trocin. Aby wentylatory mogły być stosowane w instalacjach, gdzie istnieje strefa zagrożenia wybuchem, zadbaliśmy o to, by były zgodne z dyrektywą ATEX.

W jaki sposób? We wszystkich wariantach wyposażenie wentylatora obejmuje silnik elektryczny przeznaczony do pracy w strefie zagrożenia wybuchem, właz inspekcyjny, połączenia wyrównawcze oraz miedziany pierścień montowany na wlocie brudnego powietrza. To właśnie dzięki temu urządzenia te są przystosowane do wymogów zawartych w unijnych dyrektywach. Zapewniamy również profesjonalną usługę montażową oraz serwisową.