Odciągi przemysłowe

Wentylatory odciągowe promieniowe, dzięki różnym parametrom, mogą być wykorzystywane w różnych instalacjach. W naszej ofercie znajdą Państwo wydajne odciągi przemysłowe. W celu utrzymania przepływu (prędkości) zabrudzonego powietrza przez urządzenia filtracyjne, konieczne jest wytworzenie odpowiedniego ciśnienia. Prędkość przepływu powietrza musi być prawidłowo dobrana, czyli w taki sposób, aby nie była ani zbyt niska (wówczas w rurach będzie dochodziło do zalegania pyłu) ani zbyt wysoka (może wtedy prowadzić do zbyt wysokich oporów). Wentylatory odciągowe promieniowe, dzięki różnym parametrom, mogą być wykorzystywane w różnych instalacjach.

Wentylatory odciągowe promieniowe

Produkowane przez nas wentylatory odciągowe promieniowe stanowią nieodłączny element przemysłowych odpylaczy filtracyjnych. Umożliwiają one transport zabrudzonego powietrza od maszyn obróbczych do urządzeń filtrujących i magazynujących. Moc wentylatora odciągowego jest tak dobierana, żeby prędkość przepływu powietrza była właściwa dla danej instalacji. Bierze się wtedy pod uwagę między innymi opory podłączonych urządzeń oraz instalacji rurowej.

Ogólna charakterystyka i zastosowanie wentylatorów odciągowych

W naszej ofercie posiadamy wentylatory odciągowe w kilku wariantach, różniących się wielkością oraz wydajnością. Ich wirniki, w zależności od wariantu, wykonywane są z blachy o grubości od 3 do 5 mm. Podobnie jest w kwestii korpusów – do ich wykonania używamy blachy o grubości od 2 do 5 mm. Stanowią niezbędne wyposażenie odpylaczy przemysłowych i stosowane są w transporcie zanieczyszczonego powietrza zawierającego różnego rodzaju pyły, wióry i trociny itp.

Odciąg pyłu – wentylatory odciągowe z naszej oferty

Oferujemy Państwu trzy typy wentylatorów – zarówno do odciągu trocin i pyłów, jak również do odciągu pyłów szlifierskich czy dymów spawalniczych. Wentylatory różnią się mocą zastosowanego silnika, co przekłada się na ich wydajność:

  • WTD/225-EX 2,2 kW – wydajność od 1500 do 3500 m3/h
  • WTD/250-EX 4,0 kW – wydajność od 2500 do 5500 m3/h
  • WTD/275-EX 7,5 kW – wydajność od 3500 do 8800 m3/h

Podstawowe parametry wentylatorów transportowych typu FiltroFan.

Wentylatory transportowe FiltroFan

Podstawowe parametry dla wentylatorów transportowych typu FiltroFan

Typ wentylatoraWyposażenie ATEXWydajność
WTD/225-EX 2,2 kW– wirnik otwarty, samoczyszczący,
– miedziany pierścień na wlocie,
– połączenia wyrównawcze,
– silnik Ex,
– drzwiczki inspekcyjne.
1500 m3/h przy 202 mmH2O
3500 m3/h przy 112 mmH2O
WTD/250-EX 4,0 kW– wirnik otwarty, samoczyszczący,
– miedziany pierścień na wlocie,
– połączenia wyrównawcze,
– silnik Ex,
– drzwiczki inspekcyjne.
2500 m3/h przy 253 mmH2O
5500 m3/h przy 115 mmH2O
WTD/275-EX 7,5 kW– wirnik otwarty, samoczyszczący,
– miedziany pierścień na wlocie,
– połączenia wyrównawcze,
– silnik Ex,
– drzwiczki inspekcyjne.
3500 m3/h przy 325 mmH2O
8000 m3/h przy 129 mmH2O

Bezpieczne odciągi przemysłowe

Sprzedajemy w pełni bezpieczne wyciągi przemysłowe. Aby wentylatory mogły być stosowane w instalacjach, gdzie istnieje strefa zagrożenia wybuchem, zadbaliśmy o to, by były zgodne z dyrektywą ATEX.

W jaki sposób? We wszystkich wariantach wyposażenie wentylatora odpylającego obejmuje silnik elektryczny przeznaczony do pracy w strefie zagrożenia wybuchem, właz inspekcyjny, połączenia wyrównawcze oraz miedziany pierścień montowany na wlocie brudnego powietrza. To właśnie dzięki temu urządzenia te są przystosowane do wymogów zawartych w unijnych dyrektywach. Zapewniamy również profesjonalną usługę montażową oraz serwisową.