Systemy załadowcze dla kontenerów

System dokowania

Zaprojektowany przez naszych inżynierów w pełni automatyczny system załadunku kontenerów, zwany też systemem dokowania, gwarantuje szczelny, bezpyłowy załadunek materiałów sypkich. Pozwala na zaoszczędzenie czasu, a jego obsługa jest ograniczona do minimum.

Zastosowane przyłącza dokujące zapewniają pełną szczelność systemu, dzięki czemu unikamy problemów związanych z unoszącym się wokół, a później zalegającym pyłem. Kontenery działają w taki sposób, jak typowe odpylacze cyklonowe. Ich kolejną zaletą jest to, że wymiana pełnego kontenera na pusty nie niesie ze sobą konieczności zatrzymywania produkcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu obniżyliśmy koszty wymiany kontenerów i skróciliśmy czas całej operacji.

System dokujący z rozdzielaczem pneumatycznym – załadunek do dwóch kontenerów
System dokowania kontenerów.

System rozgarniający – bezpośredni zsyp do kontenera

Załadunek kontenerów można przeprowadzać również z pomocą systemu rozgarniającego, którego zadaniem jest transport materiałów sypkich do kontenera, przy jednoczesnym równomiernym napełnianiu. Dzieje się tak dzięki obudowanemu przenośnikowi ślimakowemu, który rozgarnia materiał przesuwając go do odpowiednio rozstawionych otworów zsypowych.

Dodatkowo w celu uszczelnienia systemu, aby uniknąć unoszenia się pyłu w trakcie zrzutu materiału, warto wyposażyć kontener w prawidłowo dopasowaną pokrywę uszczelniającą. Wówczas otwory zsypowe są opasane elastycznymi rękawami i wprowadzane bezpośrednio do kontenera, dzięki czemu unikamy uciążliwego zapylenia.

Zachęcamy do kontaktu, by wspólnie z naszymi doradcami wybrać rozwiązania pasujące do Państwa potrzeb.

System rozgarniający podczas pracy – przeładunek trocin z silosu do kontenera.
System załadowczy podczas pracy
System załadowczy podczas pracy