Systemy załadowcze dla kontenerów

1. System dokowania

Zaprojektowany przez naszych inżynierów w pełni automatyczny system załadunku kontenerów to szczelny, bezpyłowy załadunek materiałów sypkich, oszczędność czasu i minimalna obsługa.

Zastosowane przyłącza dokujące zapewniają pełną szczelność systemu, dzięki czemu unikamy problemów związanych z unoszącym się wokół a później zalegającym pyłem. Kontenery działają na zasadzie typowego cyklonu a wymiana kontenerów z pełnego na pusty odbywa się bez potrzeby zatrzymywania produkcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu obniżono koszty wymiany kontenerów i skrócono czas całej operacji.

System dokujący z rozdzielaczem pneumatycznym – załadunek do dwóch kontenerów
System dokowania kontenerów.

2. System rozgarniający – bezpośredni zsyp do kontenera

Drugim rozwiązaniem załadunku kontenerów jest system rozgarniający, który transportuje materiał sypki do kontenera równomiernie go napełniając. Dzieje się tak dzięki obudowanemu przenośnikowi ślimakowemu, który rozgarnia materiał przesuwając go do odpowiednio rozstawionych kolejnych otworów zsypowych. Dodatkowo w celu uszczelnienia systemu, aby uniknąć unoszenia się pyłu w trakcie zrzutu materiału, warto wyposażyć kontener w odpowiednio dopasowaną pokrywę uszczelniającą. Wówczas otwory zsypowe są opasane elastycznymi rękawami i wprowadzone bezpośrednio do kontenera, dzięki czemu unikamy uciążliwego zapylenia.

System rozgarniający podczas pracy – przeładunek trocin z silosu do kontenera.
System załadowczy podczas pracy
System załadowczy podczas pracy