Rozdzielacze sterowane pneumatycznie

Produkowane przez nas rozdzielacze sterowane pneumatycznie są wykorzystywane do pneumatycznego transportu materiałów sypkich. Nierzadko w firmach produkcyjnych istnieje potrzeba przetransportowania powstałego podczas produkcji materiału do znajdujących się daleko miejsc składowania – na przykład kotłowni lub innego zbiornika. W przedsiębiorstwach z branży drzewnej między innymi trociny są przenoszone do silosów i zbiorników, jak również wióry, pyły itp.

W jaki sposób działają rozdzielacze pneumatyczne?

Praca rozdzielaczy polega na automatycznym przełączaniu transportu z jednej nitki rurociągu na drugą. Umożliwiają więc zdalne sterowanie strumieniem zanieczyszczonego powietrza do różnych punktów docelowych. Dzięki tym urządzeniom znacznie skróci się droga transportu odpadów i innych materiałów między jednym a drugim zbiornikiem w Państwa przedsiębiorstwach. Jedną z ich największych zalet jest to, że można je zamontować w trudno dostępnych miejscach.

Produkcja rozdzielaczy sterowanych pneumatycznie

Produkujemy rozdzielacze pneumatyczne o stałych, podstawowych wymiarach i kątach nachylenia, a także według indywidualnych wytycznych w ramach danego projektu. Dostosowujemy wymiary, kąt nachylenia i kołnierze montażowe do Państwa oczekiwań.

Zaprojektowane przez naszych konstruktorów rozdzielacze asymetryczne o kącie nachylenia 45° charakteryzują się solidnym wykonaniem (z blachy czarnej do grubości 3 mm, spawane i malowane natryskowo) oraz precyzyjnością działania.

Konstrukcja rozdzielaczy sterowanych pneumatycznie

Opracowana przez nas konstrukcja rozdzielaczy gwarantuje doskonałą szczelność klapy i minimalne potrzeby konserwacyjne. Rozdzielacze są dostarczane z elektrozaworem mono- lub bi-stabilnym. Urządzenia te wymagają podłączenia sprężonego powietrza.

Przykład zamontowanego rozdzielacza na dachu silosu – umożliwiający niezależne napełnianie jednego z dwóch silosów.

Rozdzielacze sterowane pneumatycznie pozwolą Państwu przyśpieszyć i ułatwić procesy produkcyjne w zakładach pracy. Zachęcamy do składania zamówień.

Produkujemy rozdzielacze o stałych, podstawowych wymiarach i kątach nachylenia a także na indywidualne potrzeby danego projektu – możemy łatwo dostosować wymiary, kąt nachylenia czy kołnierze montażowe.

Konstrukcja rozdzielaczy to doskonała szczelność klapy i minimalne potrzeby konserwacyjne. Rozdzielacze są dostarczane z elektrozaworem mono- lub bi-stabilnym. Rozdzielacze wymagają podłączenia sprężonego powietrza.

Przykład zamontowanego rozdzielacza na dachu silosu – umożliwiający niezależne napełnianie jednego z dwóch silosów.
Rozdzielacze sterowane za pomocą siłowników pneumatycznych.