Odpylacze filtracyjne

Zastosowanie odpylaczy filtracyjnych jest niezwykle ważne w każdym zakładzie przemysłowym. W wyniku prowadzonych procesów produkcyjnych i przetwórczych powstają szkodliwe pyły i gazy, które unosząc się w powietrzu – negatywnie wpływają na zdrowie pracowników. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę profesjonalnych odpylaczy filtracyjnych, wśród których znajdują się:
• odpylacze ODP,
• odpylacze z serii EKO-FILTR typu JET,
• odpylacze typu ODP-MINI,
• wielofunkcyjne filtry typu ODM-P,
• wielofunkcyjne filtry typu ODM-K,
• stacjonarne odpylacze MDF.
Dlaczego warto wybrać nasze filtry odpylające?


W Filtrowent mogą Państwo liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę, która obejmuje:
• przygotowanie wstępnej wyceny i projektu,
• dostawę i montaż komponentów,
• fachowe doradztwo – doradztwo w wyborze urządzeń i filtrów odpylających dostosowanych do rodzaju oraz ilości generowanych zanieczyszczeń,
• cenne wskazówki dotyczące prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji,
• serwis oraz konserwację.

Odpylacze ODP

Odpylacze centralne ODP znajdują zastosowanie w wielu branżach, gdzie podczas takich procesów jak przesiewanie, oddzielanie, kruszenie, zbieranie czy belowanie powstają różnego rodzaju zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Są to między innymi pyły, wióry czy trociny.

Odpylacze z serii EKO-FILTR typu JET

Odpylacze serii EKO-FILTR typ JET, znajdują zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu, w której istnieje problem z zanieczyszczonym powietrzem. Czy to obróbka drewna, produkcja mebli czy przetwórstwo tworzyw sztucznych, odpylacze JET, z powodzeniem sprawdzają się w małych, średnich jak i dużych instalacjach odpylających.

Odpylacze typu ODP-MINI

Odpylacze typu ODP Mini to doskonałe rozwiązanie dla małych zakładów, które chcą zadbać o dobre warunki pracy urządzeń obróbczych. Podobnie jak ich większe odpowiedniki – Eko-Filtr ODP i JET, mogą współpracować z jedną lub kilkoma maszynami jednoczenie. Kompaktowa budowa odpylacza, pozwala umiejscowić go nawet w bardzo nietypowych lokalizacjach.

Wielofunkcyjny filtr typu ODM-P

Odpylacz patronowy typu ODM-P jest przeznaczony do odpylania dymów spawalniczych i bardzo drobnych pyłów powstających w trakcie obróbki następujących materiałów: cementu, metali, kredy czy tworzyw sztucznych. Filtr jest wyposażony w plisowane wkłady filtracyjne (patrony) wykonanymi z najwyższej jakości tkanin filtracyjnych.

Wielofunkcyjny filtr typu ODM-K

Odpylacze ODM w wersji z kasetami (ODM-K) znajdują zastosowanie w dziedzinie odpylania bardzo drobnych pyłów powstających podczas przetwórstwa następujących materiałów: cement, metal i drewno (szlifowanie), kreda czy tworzywa sztuczne. Odpylacz typu ODM-K jest wyposażony w kasetowe wkłady filtracyjne produkowane są z wysokiej jakości tkanin filtracyjnych.