Do czego służą przenośniki ślimakowe?

Udostępnij

Przenośniki ślimakowe, zwane też transporterami ślimakowymi, to urządzenia wykorzystywane do transportowania materiałów sypkich. Wyjaśniamy, gdzie dokładnie mogą mieć zastosowanie oraz czym się różnią od siebie.

Transport produktów sypkich w wielu branżach

Przenośniki ślimakowe w przemyśle stosowane są do efektywnego transportu produktów sypkich: piasku, żwiru, cementu, karmy dla zwierząt, zbóż, nasion, popiołów, wiórów, trocin, pyłów drzewnych i wielu innych. Są przystosowane do pracy w trudnych warunkach przemysłowych dzięki wytrzymałym surowcom, z jakich zostały skonstruowane. Standardowo produkujemy transportery ślimakowe od 3 do 11 metrów.

Przenośniki ślimakowe znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle drzewnym, w rolnictwie do transportu zboża do silosów, jak i w branży budowlanej, do przenoszenia na niewielkie odległości sypkich materiałów budowlanych. Do podobnych celów używa się przenośników łańcuchowych, które również dostępne są w naszej ofercie sprzedażowej.

Jakie są różnice pomiędzy przenośnikami otwartymi a zamkniętymi?

Wyróżniamy dwa rodzaje podajników ślimakowych: zamknięte i otwarte. Jesteśmy dostawcą zarówno podajników ślimakowych otwartych, jak i zamkniętych. Transportery otwarte TSO-260 z naszej oferty umieszcza się wewnątrz dolnej części odpylacza. Przeznaczone są do wyładunku odpadów sypkich na zewnątrz. Stanowią integralne elementy odpylaczy filtracyjnych.

Z kolei oferowane przez nas transportery zamknięte FTS-UO-250 i FTS-UO-350 służą do transportu materiałów między jednym a drugim urządzeniem, np. z urządzenia magazynującego, jakim może być silos, zbiornik buforowy czy zsyp odpylacza do kotłowni, kontenera lub innego miejsca.