Jak dopasować filtr do rodzaju odpylanego materiału?

Udostępnij

Jakie typy odpylaczy przemysłowych wyróżniamy? Za pomocą jakich filtrów można odpylać trociny, pyły i inne poprodukcyjne odpady? Do czego służą odpylacze cyklonowe, a do czego filtry JET? Jak działają filtry wielofunkcyjne? Jak dopasować rodzaj używanego odpylacza filtracyjnego do substancji, która ma być odpylana? Wyjaśniamy te kwestie w artykule.

Rozwiązania filtrujące przystosowane do trocin, pyłów i innych przemysłowych materiałów

To, jaki wybierzemy filtr, ma duże znaczenie. Jednym z głównych kryteriów wyboru konkretnego odpylacza filtracyjnego jest to, jakiego rodzaju substancje mają być poddane odpylaniu. Do odpylania trocin świetnie nadaje się oferowany przez nas odpylacz typu ODP. Jest to odpylacz przeznaczony do użytku zewnętrznego, rzadziej stosowany wewnątrz budynków. Za jego pomocą można też filtrować niektóre pyły i wióry. Odpylacze serii ODP wyposażone są w energooszczędny system czyszczenia worków, co ma ogromne znaczenie przy obecnych wysokich cenach energii elektrycznej. W przeciwieństwie do odpylaczy z serii JET, w odpylaczach ODP worki filtracyjne są atakowane brudnym powietrzem od wewnątrz. Odpylacze typu ODP znajdują zastosowanie w przemyśle papierniczym, drzewnym, metalurgicznym meblarskim czy w zakładach zajmujących się produkcją tworzyw sztucznych. Filtrować trociny i inne substancje sypkie można również za pomocą odpylaczy cyklonowych.

Do czego służą odpylacze wielofunkcyjne ODM?

Wielofunkcyjne odpylacze ODM to modułowe urządzenia o wysokiej wydajności. Przeznaczone są do odpylania odpadów poprodukcyjnych w formie drobnoziarnistych pyłów, które są wytwarzane w przemyśle drzewnym, cementowym, metalowym, spożywczym, tworzyw sztucznych czy też kredy używanej w przemyśle chemicznym. Za odciąg pyłu w urządzeniach filtracyjnych odpowiedzialne są wentylatory przemysłowe.

Wyspecjalizowane odpylacze

Wiele branż wykorzystujących drewno używa stacjonarnych, przeznaczonych do wewnątrz odpylaczy MDF do oczyszczania niewielkich ilości powietrza z pyłu suchego generowanego przy obróbce drewna, przemiału tworzyw sztucznych czy obróbki papieru. Do małych zakładów przemysłowych, gdzie istnieje konieczność stosowania filtrów do czyszczenia niewielkich obszarów powietrza z pyłów niewybuchowych, stosuje się odpylacze ODP-Mini.