System odpylający dla firmy FILJAN

Udostępnij

Opis realizacji systemu odpylającego dla firmy produkującej domy szkieletowe i modułowe z drewna

FILJAN to firma założona w 2014 zajmująca się projektowaniem, produkcją oraz stawianiem domów szkieletowych i modułowych z drewna, będąca liderem w branży. Firma utrwala swoją pozycję i markę na rynku dzięki wielu zakończonym realizacjom i wielu szczęśliwym klientom, którzy spełnili swoje marzenie o własnym domu, który jest przyjazny środowisku, wygodny i energooszczędny, a do tego wybudowany w imponująco szybkim czasie.

Firma FILJAN oferuje szeroki wybór gotowych projektów domów a także realizuje projekty, w których uwzględnione są indywidualne potrzeby i życzenia klienta. Domy stawiane są w iście ekspresowym tempie a mianowicie czas realizacji od wylania fundamentów po stan deweloperski zajmuje od jednego do czterech tygodni.

Produkcja prefabrykowanych domów szkieletowych z drewna oparta jest o zaawansowaną technologię, a zdecydowana większość procesu produkcyjnego odbywa się w fabryce. Skraca to czas budowy na miejscu u klienta, umożliwia produkcję niezależnie od warunków pogodowych oraz zapewnia niezwykłą precyzję wykonania nieporównywalną do tradycyjnej metody budowania domów.

Założyciel firmy, pan Karol Mazur, ma ambitne plany rozwoju firmy. Częścią tych planów było zapewnienie bezpiecznego i bezpyłowego miejsca pracy w jego fabryce. Naszym zadaniem było opracowanie i montaż efektywnego rozwiązania odpylającego, prostego w obsłudze i zapewniającego prosty odbiór i utylizację odciąganego pyłu drzewnego.

Nowo zainstalowany system jest w pełni zgodny z wymaganiami ATEX i składa się z następujących elementów:

  • odpylacz workowy ODP-2SL o wydajności 25 000 m3/h z systemem czyszczenia worków za pomocą wentylatorów regeneracyjnych
  • zawór celkowy FZC-1000, który zapewnia transport odpadu z odpylacza do przenośnika ślimakowego oraz stanowi system ochronny ATEX izolujący wybuch – zapobiega rozprzestrzenianiu się potencjalnego wybuchu wewnątrz odpylacza
  • przenośnik transportowy FTS-UO zapewniający równomierny załadunek kontenera
  • zbiornik buforowy UBD o pojemności 8 m3, który ma za zadanie transportować część odpadu do kotłowni oraz przechowywać odpad gdy kontener jest pełny lub opróżniany.

Cieszymy się, że zespołowa praca naszej drużyny została uwieńczona kolejną bezpieczną i efektywną instalacją odpylającą oddaną do użytku. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się ona do dalszego wzrostu i rozwoju marki FILJAN.
www.filjan.pl