W jaki sposób ściany lakiernicze wychwytują opary i mgły z farb czy lakierów?

Udostępnij

Zadaniem ścian lakierniczych jest wychwytywanie oparów i mgły powstających podczas nakładania farb, lakierów bądź kleju. Wyjaśniamy, w jaki sposób to się odbywa i za sprawą których elementów ściany lakiernicze spełniają swoje funkcje.

Jak działają ściany lakiernicze?

W zakładach, w których wykonuje się malowanie lub lakierowanie natryskowe, powstają opary i mgły, które są szkodliwe dla zdrowia. Nawet przy wykorzystaniu takich środków ochronnych, jak maska czy okulary, nieodciąganie ich może przyczynić się do pogorszenia warunków pracy i spowolnienia procesów produkcyjnych. Ściany lakiernicze z naszej oferty umożliwiają skuteczne wychwytywanie i filtrowanie tego typu zanieczyszczeń – i to zarówno w dużych zakładach przemysłowych z zaawansowanymi liniami produkcyjnymi, jak i w niewielkich warsztatach.

Wentylator odciągowy przeznaczony do ściany lakierniczej jest w wykonaniu iskrobezpiecznym, a tłumik pozwala na niwelowanie hałasu generowanego przez instalację. Produkujemy ściany lakiernicze z niezwykle wytrzymałej blachy ocynkowanej, która skutecznie chroni przed uszkodzeniami i umożliwia używanie jej przez wiele lat.

Podwójna filtracja to wydajniejsze oczyszczanie

Oprócz wentylatorów, podstawowym i jednym z najważniejszych elementów ścian lakierniczych są filtry. W naszych ścianach lakierniczych stosujemy podwójny system filtracji – wstępny oraz zasadniczy – co zapewnia bardzo wysoką skuteczność odciągania oparów.

W ścianach lakierniczych stosuje się dwa rodzaje filtrów. Nie inaczej jest w przypadku ścian lakierniczych naszej produkcji. Filtr kartonowy Andreae Eco Brown gwarantuje skuteczność filtracji na poziomie aż 98 %, a filtr Eco Blue z włókniny poliestrowej 88 %. Ściana lakiernicza to najbardziej wydajne rozwiązanie do odciągu oparów i pyłów powstałych w trakcie prac lakierniczych i stanowi świetną alternatywę wobec kabin lakierniczych!