Dlaczego odpylacze typu ODP-Mini to świetne rozwiązanie dla niewielkich zakładów przemysłowych?

Udostępnij

Odpylacze filtracyjne ODP-Mini są bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw przemysłowych, szczególnie tych działających na mniejszą skalę. Wyjaśniamy, dlaczego tak jest oraz w jaki sposób działają.

Czym są odpylacze ODP-Mini i kiedy się je stosuje?

Są to nadciśnieniowe odpylacze filtracyjne używane do ciągłego czyszczenia małych obszarów powietrza z pyłu niewybuchowego, w sam raz do tego, by wykorzystywać je w małych zakładach przemysłowych. Nie oznacza to jednak, że tych odpylaczy nie można stosować w do pyłów powodujących eksplozję. Jest to możliwe, ale pod warunkiem, że zostaną one wyposażone w przeciwwybuchowe systemy ochronne. Ważną częścią odpylaczy ODP-Mini są worki z włókniny poliestrowej, które odpowiadają za zatrzymanie pyłu. Natomiast za oczyszczanie worków odpowiedzialny jest specjalnie w tym celu zamontowany mechanizm czyszczący. Jesteśmy cenionym producentem i dostawcą urządzeń służących do oczyszczania powietrza, w tym również odpylaczy ODP-Mini.

Który odpylacz wybrać? Czym się różnią?

Wyróżniamy trzy rodzaje odpylaczy ODP-Mini oznaczone cyframi 2,3 i 4. Tym, co łączy je wszystkie, jest między innymi: budowa modułowa z możliwością rozbudowy, wmontowane worki poliestrowe, wbudowany filtr z blachy ocynkowanej, funkcja opróżniania do pojemników i oczyszczania tkaniny filtracyjnej, a także drzwiczki oraz okienka inspekcyjne. Skoro jednak powstały aż trzy modele, to muszą się czymś różnić, prawda? Otóż różnice występują przede wszystkim w zakresie wydajności oraz wymiarów zewnętrznych poszczególnych typów. Nie trudno zatem odgadnąć, że to ODP-Mini 4 jest modelem największym i najbardziej wydajnym z tej serii, a najmniejsze osiągi ma ODP-Mini 2. Mimo wszystko, każdy z nich jest przystosowany do używania w niewielkich przedsiębiorstwach przemysłowych.