Do czego służą tzw. redlery?

Udostępnij

W wielu gałęziach przemysłu podczas procesów produkcyjnych powstaje duża ilość materiałów sypkich, które trzeba jakoś transportować. Pomocne są w tym tak zwane redlery.

Jakie materiały sypkie transportuje się przenośnikami łańcuchowymi?

Dostępne w naszej ofercie przenośniki łańcuchowe, nazywane też redlerami, to urządzenia przeznaczone do przenoszenia takich materiałów sypkich, jak np. trociny, wióry czy pelet w przemyśle drzewnym. Wykorzystywane są również w przemyśle spożywczym do transportowania ziaren zbóż, mąki, nasion itp., włączając w to także karmę dla zwierząt. Redlery służą również do transportu węgla, cementu i innych surowców używanych bądź produkowanych w przemyśle ciężkim.

Czym odznaczają się przenośniki łańcuchowe wykorzystywane w przemyśle?

Redlery podobnie jak transportery ślimakowe służą do transportowania sypkich materiałów z jednego miejsca na inne w ciągu produkcyjnym. Wszechstronność i możliwość używania ich w wielu różnych branżach to nie jedyne zalety przenośników łańcuchowych Filtrowent. Produkowane przez nas redlery są wytrzymałe i nisko awaryjne, by mogły spełniać wygórowane wymogi pracy w poszczególnych sektorach przemysłu. Nie tylko same przenośniki odznaczają się wyjątkową trwałością, ale również ich poszczególne części. Dzięki temu sprzęt może być eksploatowany przez długie lata, a ryzyko poniesienia przez przedsiębiorcę dodatkowych kosztów związanych z naprawą bądź wymianą redlera jest niewielkie.

Specyfika pracy w przemyśle sprawia, że dobry przenośnik musi wykazywać się również ponadprzeciętną wydajnością. Ta uzyskiwana jest dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów oraz prędkości liniowej umożliwiającej transport materiałów sypkich z odpowiednią szybkością. Redlery wykonujemy na indywidualne zamówienie.