Innowacyjne metody załadunku kontenerów

Udostępnij

Istnieje wiele innowacyjnych sposobów na sprawny i szybki załadunek kontenerów materiałami sypkimi i pylącymi. Służą temu specjalnie do tego przeznaczone systemy załadowcze do kontenerów. Opisujemy specyfikę działania opracowanych przez nas systemów załadowczych oraz w jaki sposób umożliwiają sprawne gospodarowanie materiałami sypkimi.

Automatyczny system załadunku kontenerów

Celem systemów załadowczych do kontenerów jest wyeliminowanie uciążliwości związanych z unoszeniem się pyłów, kurzu oraz bałaganu, jakie wiążą się z załadunkiem czy przeładunkiem materiałów sypkich i pylących. Jednym z nich jest dostępny w naszej ofercie automatyczny system załadunku kontenerów zwany też systemem dokowania. Zapewnia on szczelny i bezpyłowy załadunek materiałów sypkich dzięki zastosowanym przyłączom.

Wielką zaletą tego typu systemów załadowczych do kontenerów jest to, że zamiana kontenera z pełnego na pusty nie niesie ze sobą konieczności zatrzymania procesu produkcyjnego, a obsługa całego systemu została ograniczona do niezbędnego minimum. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i kosztów wymiany.

System bezpośredniego zsypu do kontenera

Natomiast oferowany przez nas system rozgarniający umożliwia nie tylko transport materiałów sypkich do kontenera, ale również jego równomierne napełnianie. Jest to możliwe za sprawą wbudowanego transportera ślimakowego, który rozgarnia transportowany materiał do kolejnych otworów zsypowych.

Zaleca się też wyposażenie kontenera w specjalną pokrywę uszczelniającą. Dzięki temu otwory zsypowe są otoczone elastycznymi rękawami i wprowadzane bezpośrednio do kontenera. W ten sposób unika się szkodliwego i kłopotliwego zapylenia.