Jak powstaje nasz zestaw filtracyjny?

Udostępnij

Proces powstania odpylacza filtracyjnego wraz z urządzeniami towarzyszącymi, to proces skomplikowany, który wymaga znajomości wielu dziedzin nauki. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu sprawia, że wyprodukowanie nawet najbardziej skomplikowanego i największego odpylacza, odbywa się w sprawny sposób. Wiele detali i niuansów dopracowaliśmy w najmniejszych szczegółach, co pozwoliło nam zaoszczędzić na czasie produkcji oraz kosztach jego wytworzenia. Każdorazowo, podczas projektowania, a następnie podczas produkcji naszych zestawów filtracyjnych, zwracamy szczególnie uwagę na to, aby były one funkcjonalne, najlepiej dostosowane do potrzeby konkretnego klienta oraz aby odpowiadały obowiązującym dyrektywom unijnym oraz spełniamy normy europejskie.

Etap 1 – rozmowa z przedstawicielem handlowcem

Najważniejszy etap podczas produkcji funkcjonalnego zestawu odpylającego, następuje jeszcze przed jego produkcją. Mianowicie chodzi o rozmowę z klientem. To ona tak naprawdę jest najważniejsza. Nasz przedstawiciel handlowy, posiadający specjalistyczną wiedzę na temat odpylania, po przez wywiad z klientem, uzyskuje najbardziej istotne informacje. Na tym etapie dowiadujemy się czego oczekuje nasz klient. Po uzyskaniu wszystkich istotnych informacji, do rąk klienta trafia oferta, w której przedstawione są szczegóły dotyczące zestawu filtracyjnego. Po zatwierdzeniu oferty, przechodzimy do kolejnego etapu.

Etap 2 – Projektowanie zestawu odpylającego

Oferta handlowa zawiera niezbędne informacje, dzięki którym zespół z działu inżynierskiego, może konkretnie zaprojektować odpylacz filtracyjny w programie typu CAD wraz z pozostałymi urządzeniami i częściami instalacji odpylającej. Dzięki takiemu projektowi, dokładnie dowiadujemy się ile rur, trójników, redukcji, itp. oraz w jakich średnicach, będzie trzeba wyprodukować, aby złożyć cały zestaw funkcjonalny. W tym samym czasie inżynierowie projektują odpylacz zgodnie z specyfikacją znajdującą się w ofercie.

Rysunek odpylacza z programu SolidWorks
Konstrukcja filtra w programie do modelowania w 3D.

Proces projektowania odpylacza filtracyjnego, odbywa się w programie wspierającym projektowanie 3D. Dzięki temu inżynier może dokładnie sprawdzić poprawność rozmieszczenia wszystkich niezbędnych elementów wchodzących w skład takiego filtra oraz poprawność ich konfiguracji, jeszcze przed wyprodukowaniem odpylacza filtracyjnego. Wielokrotnie przy projektowaniu odpylacza odbywają się konsultacje wszystkich inżynierów, aby dany odpylacz spełniał wszystkie wymogi, a przede wszystkim oczekiwania klienta i niezawodność w działaniu.

Etap 3 – produkcja

Gdy cały zestaw został już zaprojektowany, kolejnym krokiem w etapie jego powstawania jest produkcja. Zanim pracownicy rozpoczną produkcję, całość zamówienia dzielona jest na poszczególne działy. Ogólnie możemy wyróżnić 5 działów produkcyjnych:

  • Dział wentylacyjny – zajmujący się wytwarzaniem między innymi rur, kolan, trójników, itp.;
  • Dział CNC – zajmujący się wytwarzaniem elementów na najnowocześniejszych maszynach CNC, które znacząco przyśpieszają prace produkcyjne;
  • Dział spawalniczy – zajmujący się wytwarzaniem elementów spawanych, jak śluzy, obudowy wirników, itp;
  • Dział malarni – zajmujący się malowaniem elementów instalacji oraz odpylacza za pomocą metody malowania m. in. proszkowego;
  • Dział elektryczny – zajmujący się wytwarzaniem szafy elektrycznej, automatyką i sterowaniem dla produkowanego zestawu odpylającego.

Etap 4 – montaż/instalacja

Finalnym etapem powstawania funkcjonalnego zestawu odpylającego jest jego montaż oraz instalacja u klienta. Montaż odpylacza odbywa się w naszym zakładzie. Dzięki swojej modułowej budowie filtr jest skręcany w sposób umożliwiający jego załadunek i transport, a następnie rozładunek u klienta. Kiedy wszystkie moduły oraz pozostała część zestawu trafią do klienta, następuje jego instalacja i pierwsze uruchomienie.

Co dalej?

Klienta nigdy nie zostawiamy samego z naszym produktem. W przypadku dostawienia przez klienta nowych maszyn, z łatwością możemy rozbudować istniejący już zestaw. Produkowane przez nas odpylacze filtracyjne, składają się z modułów, a to pozwala na ich dalszą rozbudowę.

Służymy również przeglądami serwisowymi, tak aby filtr działał przez wiele lat niezawodnie, tym samym nie doprowadzając do przerw w produkcji i niepotrzebnych strat u klienta.