Jakie stoły robocze umożliwiają wykonywanie operacji obróbczych w sposób ergonomiczny?

Udostępnij

Wśród wielu zalet roboczych stołów szlifierskich oprócz wysokiej skuteczności filtrowania i łatwego montażu jest ich ergonomiczna funkcja. Co zatem sprawia, że stoły szlifierskie są ergonomiczne?

Czym są robocze stoły szlifierskie i co kryje się pod pojęciem ergonomii?

Produkowane i sprzedawane przez nas robocze stoły odciągowe są wykorzystywane w małych warsztatach stolarskich i dużych zakładach produkcyjnych do usuwania pyłów powstałych w trakcie obróbki szlifierskiej. Stoły szlifierskie są standardowo przygotowane do podłączenia do centralnego systemu odciągania. Mogą także być wyposażone we własny system odciągowy z wentylatorem i systemem filtracji, co sprawdzi się w mniejszych warsztatach nieposiadających centralnego odpylania.

Ergonomia to nauka zajmująca się przystosowaniem narzędzi, maszyn czy mebli oraz warunków pracy do anatomicznych właściwości człowieka. Ergonomia pozwala chronić zdrowie pracowników oraz zwiększać ich wydajność przez eliminowanie ryzyka zdrowotnego oraz ułatwienie funkcjonowania.

Dlaczego stoły odciągowe są ergonomiczne?

Stoły odciągowe naszej produkcji usuwają nadmierne zapylenie, które występuje przy obróbce szlifierskiej, przez co zwiększają komfort i bezpieczeństwo pracy na stanowiskach obróbczych. Dzięki nim miejsca pracy w warsztatach stolarskich oraz zakładach produkcyjnych są czyste i nie stwarzają dodatkowego ryzyka wystąpienia chorób zawodowych. Pozbawione zapylenia stanowiska pracy czynią przedsiębiorstwa bardziej produktywnymi, ponieważ usprawniają procesy produkcyjne.

Ponadto lekka i samonośna konstrukcja stołów odciągowych wykonana z blachy ocynkowanej jest ergonomiczna i przyjazna osobom przy nich pracującym. Dodatkowymi zaletami z punktu widzenia ergonomii jest też możliwość regulacji wysokości stołów oraz wyposażenie w tłumiki hałasu na wylocie wentylatora i tłumiki szumu odsysanego powietrza.