Jakie węże nadają się do odciągu trocin?

Udostępnij

W zakładach przemysłowych i fabrykach zajmujących się profesjonalną obróbką drewna, gdzie powstaje dużo pyłów, wiór i trocin, stosuje się specjalne węże odciągowe. Wyjaśniamy, z czego wykonane są takie węże i jakie warunki należy spełnić przy ich produkcji, by nadawały się do ociągania trocin oraz innych odpadów.

Węże PUR. Czym są i gdzie znajdują zastosowanie?

Oferowane przez nas węże odciągowe wykonane są z poliuretanu poliestrowego (PUR). Ten wysokiej jakości materiał sprawia, że węże są niezwykle wytrzymałe, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Odporność tego surowca jest aż sto razy większa od PCV oraz kilkukrotnie większa od gumy trudnościeralnej.

Węże z naszej oferty nadają się zarówno do odpylania trocin, wiórów oraz pyłów drzewnych z powietrza, jak i nawet mgieł olejowych czy oparów. Używane są na przykład w przemyśle drzewnym, stolarskim i w fabrykach mebli. Ich zadaniem jest wsparcie procesów recyklingowych i służących do selekcji odpadów.

Konstrukcja i rozmiary węży PUR

Węże do odciągu trocin PUR skonstruowane zostały w oparciu o spiralę ze sprężynowego drutu stalowego, która jest pokryta warstwą miedzi. Natomiast zewnętrzną powłoką węża jest poliuretanowa rura. Spirala musi być jednak uziemiona, żeby mogła odprowadzać gromadzące się ładunki statyczne, bowiem bez tego ścierające się między sobą zanieczyszczenia mogłyby doprowadzić do zapłonu wewnątrz węża.

Oczywiście poszczególne rodzaje węży różnią się od siebie temperaturą pracy, średnicą i stopniem wytrzymałości na ścieranie. Sprzedajemy węże odciągowe w odcinkach: 2,5 mb, 5 mb i 10 mb, o średnicy: d85, d105, d125, d 30, d155, d165, d205, d230 d280 i d305. Elementem wyposażenia węży są króćce, które również znajdują się w naszej ofercie.