Jakie zalety posiadają odpylacze stacjonarne MDF?

Udostępnij

Rozwiązania służące odpylaniu powietrza odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu zakładów produkcyjnych działających w różnych branżach. Ze względu na ograniczenia przestrzeni, a także inne czynniki zewnętrzne, nie zawsze możliwe jest stworzenie w obrębie budynków rozbudowanej instalacji odpylającej – w takich sytuacjach sprawdzonym rozwiązaniem są odpylacze stacjonarne MDF. Jakie są ich zalety?

Czym są odpylacze MDF?

Odpylacze MDF to stacjonarne urządzenia, służące do skutecznego i wydajnego odciągania zapylenia powstającego w wyniku prac urządzeń stosowanych w branżach związanych z obróbką drewna. Wykorzystywane są między innymi w zakładach produkujących meble, podłogi, stolarkę okienną i drzwiową oraz wielu innych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo odpylacze w trzech wariantach:

  • MDF–1 z silnikiem o mocy 2,2 kW i wydajności od 1500 do 3500 m3/h,
  • MDF–2 z silnikiem o mocy 4,0 kW i wydajności od 2500 do 5500 m3/h,
  • MDF–2 z silnikiem o mocy 7,5 kW i wydajności od 3500 do 8000 m3/h.

We wszystkich zastosowano worki z włókniny poliestrowej o właściwościach antystatycznych, o wysokości 1500 lub 2000 mm. Ponadto wszystkie warianty wyposażone są w standardowe mechanizmy czyszczące worki filtracyjne.

Jakie są zalety odpylaczy MDF?

Odpylacze MDF posiadają wiele atutów, dzięki którym stanowią atrakcyjną alternatywę dla bardziej rozbudowanych rozwiązań technologicznych. Przede wszystkim są one stosunkowo tanie, dlatego stanowią idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, wyposażonych w niewielką ilość maszyn stolarskich i nie mogących sobie pozwolić na instalacje odpylające z filtrami umieszczonymi poza budynkiem oraz z dodatkowymi urządzeniami, takimi jak na przykład cyklony czy silosy do trocin. Są również świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie innego typu urządzenia nie mogą być zainstalowane ze względu na ograniczenie miejsca. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy worków filtracyjnych są one w stanie skutecznie wyłapywać zanieczyszczenia różnych frakcji.

Uniwersalność i prostota montażu

Odpylacze MDF można w bardzo prosty i szybki sposób podłączyć zarówno do nowych, jak i już wcześniej wykorzystywanych w zakładzie obrabiarek stolarskich, takich jak szlifierki, piły oraz wiele innych. To czyni z nich świetne, doraźne rozwiązanie dla zakładów, które nie mogą sobie pozwolić na wieloetapowe, rozłożone w czasie inwestycje. Co bardzo ważne – do jednego odpylacza można podłączyć zarówno pojedyncze urządzenia, jak i cały ich zespół. Należy jednak pamiętać, by suma wytwarzanych przez nie pyłów nie przekraczała maksymalnej wydajności odpylacza, w przeciwnym wypadku nie będzie on w stanie skutecznie odzyskiwać tych zanieczyszczeń z powietrza.

Proste czyszczenie filtrów

Kolejnym ważnym atutem odpylaczy MDF jest prostota ich obsługi. Urządzenia wyposażone są w automatyczne mechanizmy czyszczące, które zapewniają im ciągłość pracy przy zachowaniu maksymalnej wydajności. W zależności od wybranego wariantu, odpylacz może być opróżniany przez celkowy zawór obrotowy, do pojemników kubłowych lub do plastikowych worków.

Jakie są minusy?

Odpylacze stacjonarne MDF to urządzenia przeznaczone wyłącznie do montażu wewnątrz budynków. Spowodowane jest to ich uproszczoną konstrukcją – komory filtracyjne są niezabudowane, dlatego pozostawienie filtra na zewnątrz spowodowałoby zawilgocenie worków filtracyjnych i tym samym spadek wydajności całego urządzenia. Wysoka jakość wykonania, funkcjonalność, prostota obsługi i montażu oraz niska cena czynią z nich jedno z  bardziej atrakcyjnych rozwiązań dostępnych na rynku i inwestycję zdecydowanie wartą rozważenia.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych odpylaczy MDF oraz kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania oraz wątpliwości i pomożemy w dobraniu rozwiązania odpowiedniego do Państwa potrzeb.