Które odpylacze przemysłowe nadają się do stosowania wewnątrz budynków?

Udostępnij

Znaczna część odpylaczy przemysłowych jest przeznaczona do stosowania na zewnątrz budynków. Ale które odpylacze można wykorzystywać również wewnątrz zakładów pracy?

Odpylacze stacjonarne – stosowane wewnątrz budynków

Znajdujące się w naszej ofercie stacjonarne odpylacze MDF, zwane też wyciągami stolarskimi, używane są do oczyszczania powietrza z pyłów w zakładach zajmujących się np. obróbką drewna czy tworzyw sztucznych. Są to między innymi przedsiębiorstwa stolarskie i fabryki mebli. Urządzenia te służą do szybkiego podłączania instalacji odpylającej. Polecamy je klientom, którzy chcą stworzyć wydajną instalację do odpylania współpracującą z różnymi urządzeniami stolarskimi. Jest to możliwe dzięki temu, że odpylacze stacjonarne przeznaczone są do stosowania wewnątrz budynków.

Odpylacze stacjonarne do wnętrz budynków w wielu wariantach

Wyciągi stolarskie Filtrowent dostępne są w trzech wariantach, które różnią się od siebie wydajnością. Odpylacz stacjonarny MDF-1 ma silnik o mocy 2,2 Kw, co sprawia, że jest przeznaczony do oczyszczania wyjątkowo małych ilości powietrza. MDF-2 to wydajniejsza wersja MDF-1 z mocniejszym silnikiem o mocy 4,0 kW, choć wciąż stosowana do czyszczenia niewielkich ilości powietrza. Najbardziej wydajny jest odpylacz stacjonarny MDF-3 z silnikiem o mocy 7,5 kW. Za pomocą wyciągów stolarskich można skutecznie pozbyć się pyłów suchych powstałych w wyniku obróbki drewna, papieru czy przemiału tworzyw sztucznych.

Odpylacze do stosowania wewnątrz budynków w wyjątkowych sytuacjach

Istnieją też odpylacze przemysłowe, które są zazwyczaj montowane na zewnątrz zakładów pracy, ale można je instalować także wewnątrz budynków, jednak pod pewnymi warunkami, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z pyłem wybuchowym. W takim przypadku odpylacz należy wyposażyć w systemy ochronne ATEX. Mogą to być zawory izolujące wybuch, panele dekompresyjne wraz z urządzeniem bezpłomieniowego odciążenia wybuchu lub system tłumienia wybuchu. 

Do tego grona należą, również oferowane przez nas, odpylacze do odpadów ODP z serii EKO-FILTR. Te odpylacze pasują zarówno do instalacji nadciśnieniowych, jak i podciśnieniowych. Służą do oczyszczania powietrza z pyłów, wiórów i trocin w przemyśle meblarskim, drzewnym, papierniczym, metalurgicznym i tworzyw sztucznych.